27. 2. 2017 od 9,00 hod. Divadlo ÚDIF

(zveřejněno dne 29. 1. 2017)

V pondělí 27. 2. 2017 od 9,00 hod. budou děti pozorovat pokusy Úžasného Divadla Fyziky na téma Oheň, voda, země, vzduch.

Aristoteles věřil, že vše na světě je tvořeno čtyřmi živly – ohněm, zemí, vodou a vzduchem. Aristotelovy živly přináší nepřeberné množství fyzikálních pokusů. Ačkoliv některé z nich mohou vypadat jako kouzla, jejich podstata je jednoduchá a snadno pochopitelná. Můžeme zkoumat, proč horkovzdušné balóny létají a proč železné lodě plavou, jakou sílu má vzduch, který nás obklopuje nebo kdy nejde papír zapálit sebevětším plamenem.

Nástin pokusů: Cílem vystoupení je naučit děti sledovat děje kolem sebe, klást si otázky a na jejich základě pozorovaný jev vysvětlit. Nástin pokusů: Jedná se o výběr jednodušších pokusů, představující základní pokusy z mechaniky a termiky. Pokusy jsou názorné a vizuálně atraktivní. Vyrábíme malé i větší rakety, nafukujeme balónky pomocí limonády, sfoukáváme svíčky oxidem uhličitým, vyrábíme fyzikální koktejl, který si děti mohou vyzkoušet doma …

Cena 60,- Kč. Bude hrazeno z Fondu rodičů.

Zpět na všechny aktuality