19. 9. 2019 Zvídálek - Život na farmě

(zveřejněno dne 9. 9. 2019)

Život na farmě

Ranč Loučka, Předklášteří

Čtvrtek 19.9.2019

Odjezd v 7:45 od MŠ, Rosická 440, Říčany

Program je zdarma, hrazen z projektu MAS BRÁNA BRNĚNSKA, z.s., MAP ORP Kuřim II a Rosice II, hradíme pouze dopravu

S sebou:

• batůžek
  • pití, malou sladkost
  • svačinu budou mít děti nachystanou z MŠ
  • pláštěnku
  • v rámci bezpečnosti musí mít děti pevnou uzavřenou obuv (botasky, tenisky nebo gumové holínky), ne sandály nebo pantofle!
  • oblečení, které se může ušpinit (po větším dešti se může na ranči tvořit bláto)

Tento program děti zavede na náš dvoreček. Společně si povyprávíme něco o místních zvířecích rodinách, ukážeme si kde bydlí, jak se o ně staráme a co nám na oplátku přináší. Děti si tak mohou projít kozínem, povíme si něco o krmení koz a drůbeže, prohlédnou si kurník, nebo sami porovnají rozdíl mezi husím a slepičím vajíčkem. Program je naplněn spoustou zajímavostí. Věděli jste například, že některá plemena slepic snáší zelená vajíčka? Kromě kontaktu se zvířaty děti i lépe pochopí náročnost produkce základních živočišných produktů.

Samotné aktivity probíhají převážně venku, počítejte proto s aktuálním počasím, zejména deštěm.

Při silně nepříznivém počasí máme k dispozici vytápěnou klubovnu.

Na začátku budou také všichni seznámeni se zásadami bezpečnosti při pohybu kolem zvířat.

Do MŠ se vrátíme na oběd.

Zpět na všechny aktuality