Vážení rodiče,

dovolte mi s ohledem na znovuobnovení provozu ŠJ pár shrnujících informací týkajících se jejího provozu:

1)Paní ředitelka informovala rodiče dětí v MŠ o výši školného za měsíc květen, která činí 240,-. Tuto částku jsou ze zákona povinni uhradit všichni, kteří nejsou od úhrady školného osvobozeni (tedy i rodiče dětí, které prozatím nenastoupí do MŠ).

2)Výše stravného Vám bude sdělena prostřednictvím vyúčtování (formou lístečku), který obdržíte ve třídách svých dětí. Ve většině případů v měsíci květnu stravné platit nebudete, protože máte přeplatek za předchozí období, uhradíte pouze školné.

3)Snažte se prosím maximálně omezit platby v hotovosti!

4)I nadále je možné si vyzvednout první den nemoci jídlo do přinesených jídlonosičů. Respektujte prosím zákaz vstupu do prostor ŠJ, vyčkejte vždy před vstupem do ŠJ. Při kontaktu s personálem školní jídelny mějte vždy nasazenou roušku!

5)Způsob odhlašování obědů, popř. odpolední svačiny zůstává beze změny.

6)Od 18.5. budou přihlášeny ke stravování pouze děti jejichž rodiče nás informovali o jejich nástupu. Ostatní děti jsou automanicky odhlášeny. Pokud se rozhodnete později pro nástup dítěte do MŠ, je třeba dítě přihlásit ke stravování.

Děkuji za spolupráci

B. Dvořáková

PLATBY ŠKOLNÉHO A STRAVNÉHO 2019/2020

-školné 450/měsíc (platí pouze děti v MŠ, neplatí předškoláci )

-stravné:

mateřská škola

3-6 let 36,-/den (při zálohové platbě 720,-/měsíc)/narozeni 1.9.2013 - 31.12.2016/

7 let 40,-/den (při zálohové platbě 800,-/měsíc)/narozeni 1.9.2009 - 31.8.2013/

základní škola

7-10 let 23,-/den (při zálohové platbě 460,-/měsíc)/narozeni 1.9.2009 - 31.8.2013/

11-14 let 26,-/den (při zálohové platbě 520,-/měsíc) /narozeni  1.9.2005 - 31.8.2009/

Možnosti úhrady:

SPLATNOST ZŮSTÁVÁ VŽDY STEJNÁ - DO 15.DNE V MĚSÍCI!!!

1.ZÁLOHOVĚ

-bezhotovostně prostřednictvím bankovního účtu u FIO banky 2600354901/2010 (JE NUTNÉ DO KOLONKY PRO PŘÍJEMCE  VŽDY UVÉST JMÉNO DÍTĚTE)

Pokud platíte za dítě pouze stravné, nastavte si výši měsíční zálohy dle informací uvedených výše.

Pokud platíte v MŠ za dítě i školné (pro školní rok 2019/2020 stanované na 450,-/měsíc), je výše celkové částky měsíční zálohy součtem školného a zálohy na  stravné.

Poslední platbu měsíční zálohy si nastavte na květen. V měsíci červnu pak provedete platbu na základě závěrečného vyúčtování (zohlednění odhlášených obědů a svačin), které Vám bude předáno v Mš nebo ZŠ.

2.POČKÁTE NA LÍSTEČEK S VYÚČTOVÁNÍM,

který obdržíte vždy na začátku měsíce (MŠ - rodiče obdrží ve školce, ZŠ - děti obdrží ve škole) a uhradíte přesně částku uvedenou na lístečku.

3.V HOTOVOSTI

pouze ve vyjímečných případech na pokladně u vedoucí ŠJ.

Bez ohledu na Vámi zvolený způsob platby, obdržíte vždy na začátku měsíce vyúčtování stravného (popř. i školného).

Při zálohové platbě stravného (školného) je poslední měsíc školního roku provedeno závěrečné vyúčtování.

V případě úhrady podle vyúčtování na lístečku jsou odhlášené obědy a svačiny odečteny zpětně každý měsíc.

Odhlašování dětí

Rodiče odhlašují své děti předem.

V ostatních případech osobně, telefonicky nebo e-mailem nejpozději den

předem do 14.00 hod.

1) telefonicky - 530 330 725 pevná linka

732 608 241 nově lze volat a posílat SMS i na mobil

2)e-mailem - jidelna. ricany@volny.cz

Pokud nestihnete dítě odhlásit, je možné si odnést oběd ve vlastních jídlonosičích (pouze první den nepřítomnosti). Oběd bude vydán ve školní kuchyni od 11.00  do  11.30 hod nebo ve výdejnách  - Žabky, Vážky, ZŠ, ale je nutné se předem telefonicky domluvit (v tento den je stravné účtováno jako 'dotované', rodiče tedy platí pouze náklad na potraviny).

Pokud si oběd nevyzvednete, tak slouží jako přídavek pro ostatní děti. Nevyzvednuté obědy jsou účtovány jako odebrané.

Další dny je povinností rodičů dítě při nemoci odhlásit. Pokud tak není učiněno, je ditěti za každý den neodhlášené stravy účtováno:

1)mzdové náklady

pátek: polévka z kysaného zelí (bílá) A1,7
vdolky s povidlím A1,3,7
pomazánkové máslo, chléb, čaj A1,7

Jídlo je určeno k okamžité spotřebě! Změna vyhrazena!

Během dne jsou dětem podávány ovocné a bylinkové čaje, ovocné džusy  šťávy, pitná voda, mléko.

Dále mají děti každý den přichystané a volně dostupné čerstvé ovoce dle aktuální nabídky. Zeleninu k přesnídávce si děti vybírají sami z pestré nabídky zpravidla tvořenou těmito druhy: mrkev, okurek, paprika červená, paprika žlutá, kedlubna, rajče, ředkvička, pórek

SEZNAM ALERGENŮ

01 OBILOVINY /vše obsahující lepek/

02 KORÝŠI

03 VEJCE

04 RYBY

05 ARAŠÍDY  /podzemnice olejná/

06 SOJOVÉ BOBY /sója/

07 MLÉKO

08 OŘECHY,MANDLE,PISTÁCIE

09 CELER

10 HOŘČICE

11 SEZAMOVÉ SEMÍNKO

12 OXID SIŘIČITÝ

13 VLČÍ BOB

14 MEKKÝŠI

„Špatní lidé žijí, aby jedli a pili, dobří lidé jedí a pijí proto, aby žili.“
Sokratés

domácí perník, vitakáva, jablko A1,3,7