Den v MŠ

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

Mikuláš s Tetinami - 6. 12. 2018

Zamykání zahrady - 6. 11. 2018

Zpívání s Mgr. Vojkůvkou - 1. 11. 2018

Den stromů - 19. 10. 2018

Tetiny v lese - 10. 10. 2018

----------------------------------------------------------------------------------------

VÍTEJTE VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

Neseme Morenu - 21. 3. 2018

Úžasné divadlo fyziky - ÚDIF - 1. 3. 2018

Opět nás navštívili mladí fyzici a seznámili nás s přírodními živly - ohněm,vodou, vzduchem. A jak vlastně létá balon, raketa? Zkuste se zeptat dětí a budete překvapeni, tak jako my, z jejich reakcí a znalostí.

 

Večerníčky nedáme... 22. 2. 2018

Představení hudebníků ze Žďáru nad Sázavou nás i letos nadchlo. Nejen, že jsme si zasoutěžili, slyšeli melodie známých pohádek z Večerníčků, ale společně jsme se seznámili s různými hudeními nástroji.

 

'Plaváčci'

 

 

9. 1. 2018 Babička Chrota vypráví o hudebních nástrojích

 

20. 12. 2017 Slyšte, slyšte pastuškové...

Vánoční příběh o narození Ježíška,ve kterém si i naše děti zahrály, jsme shlédli v tomto čase a dozvěděli jsme se, proč se slaví vánoce a děti dostávají dárky.

6. 12. 2017 Mikuláš

7. 11. 2017 Zamykání zahrady

 

20. 10. 2017 Den stromů v Mš - sázíme hrušeň

 

18. 10. 2017 Dětským srdíčkům

 

3. 10. 2017 - Den s netopýrem v Moravském krasu

27. 9. 2017 TETINY - Podzimní zpívání

Opět po roce jsme v naší školce přivítali 'zpívající' TETINY. A co nás naučily? Písničky o jablíčku, putovali jsme s drakem a užívali si podzimní nálady. Děkujeme za probarvené podzimní dopoledne.

 

26. 9. 2017 Adaptační program v naší školce

V úterý jsme se všechny děti, z Ráčků, Rybiček a Žabek, potkaly na návštěvě ve třídách na Rosické. A důvodem nebylo nic jiného, než to, že jsme si chtěli společně pohrát a poznat své kamarády. Třída Rybičky všem zahrála pohádku  'O veliké řepě', třída Ráčci nás 'svezla vláčkem' (pohybová hra) a také jsme si s nimi zahráli a zazpívali o 'Malém pavoučku', třída Žabičky s kominíčkem vymetali komín (pohybová hra) a zazívali a zatančili píseň 'Žabička zelená'.

A pak už jsme si našli hračky a to bylo nejlepší! Kamarádů na společnou hru tu bylo mnoho.

 

 

 

 

 

16. 6. 2017 Indiánská noc pro předškoláky

Už to opět nadešlo, rozloučení z předškolními dětmi v duchu 'indiánské noci'. Nejen, že jsme se všichni toto odpoledne 'převlékli' za indiány, ale také v tomto pojetí malí indiáni plnili úkoly, které jim zaručily vstup na indiánskou stezku odvahy. Lovení bizona, jízda na mustangovi, hledání zlatých kamenů, indiánská kosmetika. A také opékání u ohně, které nám letos dvakrát přerušil déšť. Ale jako správní indiáni jsme se ničeho nezalekli a společně tak překonali sami sebe.

 


6. 6. 2017 Zahradní slavnost - pasování předškoláků

Každoročně se na tuto akci všechny třídy pečlivě připravují. Pasování předškoláků, pohádka a taky jarmark, kde děti připravily své výrobky. Jako každý rok i letos se zúčastnili téměř všichni rodinní příslušníci a zahrada byla plná usměvavých tváří. DĚKUJEME VŠEM, KDO JSTE ZA NÁMI PŘIŠLI A TAKÉ VŠEM, KDO PŘIPRAVILI DOBROTY NA TUTO SLAVNOST.

 

 

1. 6. 2017 Námořnický Den dětí v MŠ

Letos jsme se dohodly s kolegyněmi, že pro děti společně uspořádáme Den dětí v duchu NÁMOŘNICKÉM. A povedlo se. Na naší zahradě se to hemžilo námořníky, kteří vázali uzly, plnili zásoby rumu do lahví, lovili ryby a za odměnu jim starý námořník dal na kartičku zlatý kámen. Hádejte kdo jich nasbíral nejvíce?

 

23. 5. 2017  Výlet - ZOO Jihlava

 

 

16. 5. 2017 Rodinný den

Den matek oslavujeme společně na zahradě, kdy ji otevíráme a svým krátkým vystoupením pozdravíme všechny rodinné příslušníky. Nesmí chybět tradiční dobroty, které nám přípraví naše p. kuchařky a také ti co k nám zajdou na tuto slavnost. Zakončení u ohně je už tradicí.

 

10. 5. 2017 Nezbedná pohádka

Děkujeme za pozvání na divadelní ztvárnění známé pohádky Josefa Lady. Představení se nám všem moc líbilo a těšíme se na další pohádku. Ať se vám daří.

 

5. 5. 2017 Máme 'mokré' vysvědčení

V pátek proběhla poslední lekce plavání v Kohoutovicích a naši ' předškolní plavci' si s sebou odnesli mnoho zážitků a také 'MOKRÉ VYSVĚDČENÍ'. Tak zas za rok, ahoj.

 

 

27. 4. 2017  Poslední hodina ESS

 

Poslední hodina edukativně stimulačních skupin pro předškolní děti byla pro nás zakončením našeho snažení, co se týče procvičování předškolních znalostí a dovedností.

Tak... a v září ... 'hurá do školy...'

 

26. 4. 2017 Dopravní policie v MŠ

 

I v letošním roce nás navštívili dopravni policisté z Rosic a společně s nimi jsme si zopakovali, jak správně a bezpečně se chovat jako účastníci silničního provozu.

 

19. 4. 2017 Den otevřených dveří v MŠ

 

V tento den se za námi mohli přijít podívat naši noví kamarádi. Tak věříme, že se jim u nás ve školce líbilo a už se těší na září. Brzy na shledanou.-)

 

7. 3. 2017 Čaroděj ze země OZ - divadlo Polárka

 

Konečně do divadla...už jsme se připravili a oblékli se 'svátečně' a jedeme...

 

 

27. 2. 2017 ÚDIF

Úžasné divadlo fyziky nás v letošním roce opět navštívilo. Dozvěděli jsme se jak funguje fontána, proč balon létá a viděli jsme mnoho zajímavých pokusů. Děkujeme.

 

 

14. 2. 2017 ESS pro předškolní děti

'Plaváčci 2017'

Jako každý rok, mají možnost předškolní děti navštěvovat kurzy plavání v Kohoutovicíh.

 

7. 2. 2017 Králíci z klobouku

Cestování králíků z klobouku, které známe z televize, BOBA a BOBKA, se dětem velice líbilo. Děkujeme divadlu Špílberk za hudební dopoledne.

 

6. 2. 2017 Přednáška - školní zralost

V odpoledních hodinách se v naší školce sešli rodiče a pedagogové našich budoucích školáků. Dozvěděli se, jak důležitá je spolupráce s pedagogy, ale především s dítětem a veškerá úskalí, která by mohla potkat jejich prvňáčka. Děkujeme p. Mgr. Kristyně Hrichové, která nás velice poutavou a citlivou formou provedla těmito kroky.

6. 2. 2017 Pojízdné planetárium v Mš

V pondělí do naší MŠ 'přijelo pojízdné' planetárium s příběhem, ve kterém jsme se dozvěděli jak funguje střídání dne a noci na severních pólech a jak se nazývají některé hvězdy na hvězdné  obloze. Byl to úplně jiný zážitek, který nás potěšil a opět máme nové dojmy.

 

24. 1. 2017 Malá hvězda - muzikoterapie ve školce

4. 1. 2017 Kouzelník ve školce

 

6. 12. 2016 Mikuláš s 'Tetinami'

Veselé představení o zimě a vánocích nám do Říčan přivezly 'TETINY'. S nimi přišel i Mikuláš s čertem. Zazpívali jsme si společně koledy, slíbili si, že budeme na sebe hodní a milí nejen o svátcích. Odměnou nám všem byly balíčky plné zdravých dobrot a našli jsme tam i nějakou tu 'laskominu.'

 

2. 12. 2016 Vánoční příběh aneb děti hrají dětem

Krásné adventní dopoledně nám připravili naši kamarádi. Připomněli nám vánoční příběh o narození Ježíka, kdo to byl Mikuláš a na konci nás samotný sv. Mikuláš navštívil a obdaroval všechny přítomné děti. Moc vám děkujeme.

 

 

29. 11. 2016 Tetiny v kuchyni

Tetiny nás z Brna přijely navštívit s programem Tetiny v kuchyni. Hledali jsme s nimi co je zdravé, co nám chutná a taky krále zeleniny. Kvůli tomu jsme s Tetinami putovali Českou republikou a zjišťovali co se kde vaří. A hurá, našli jsme krále zeleniny. Jsou to brambory! A co pokrmů se z nich dá udělat - bramboračka, šišky, placky, ...

 

9. 11. 2016 Zamykání zahrady

Letošní zamykání zahrady s výstavou dýní a s úklidem naší krásné zahrady se opět vydařilo. Tato tradiční akce je vždy doprovázena krátkým programem, kdy děti symbolicky zamčou zahradu a rodiče a přátelé naší školy pomohou s úklidem listí. Za odměnu jsme společně ochutnávali různé speciality z kuchyně babiček i maminek. Nechybělo ani opékání. Oheň nás v podvečerním čase zahřál. Všem děkujeme a těšíme se, že společnými silami během školního roku vybudujeme podnětné prostředí přírodní zahrady pro naše děti. Bližší informace vám poskytnou p. učitelky.


8. 11. 2016 Sněhurka a sedm trpaslíků

V úterý jsme navštívili představení Sněhurka a sedm trpaslíků v divadle Radost. A jako vždy v tomto divadle, nás představení s loutkami i herci velice pobavilo.

 

19. 10. 2016 Mgr. Vojkůvka s hudebním programem

21. 9. 2016 Hipoterapie pro předškolní děti

Tak jako každoročně i letos jsme se těšili na první hodinu hipoterapie v Domašově. Počasí nás trochu pozlobilo, před děštěm jsme se museli na chvíli schovat do lesa, ale nakonec nás svými paprsky zahřálo sluníčko.

15. 9. 2016 Dračí zpívání, divadlo Kača a Kača

V rámci adaptačního procesu, kdy se snažíme všichni, aby se u nás libilo všem nově příchozím dětem, pozvali jsme divadlo Kača a Kača s pohádkou Dračí zpívání.

13. 9. 2016 Říčanští hasiči opět u nás ve školce

I letošní školní rok jsme se všichni těšili na návštěvu Říčanského dobrovolného hasičského sboru. Viděli jsme zásahová vozidla, vyzkoušeli si samotné hašení ohně, výstroj a výzbroj hasičů při zásahu a také jsme si prohlédli prostory a zařízení aut. Moc vám děkujeme za poučné a krásné dopoledne u nás ve školce a za rok zase ahoj.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. 7. 2016 Prázdniny ve školce

Děkujeme p. Šedové za nádherné prázdninové dopoledne plné barviček a všem přejeme krásné prázdniny.

 

17. 6. 2016 Indiánská noc pro předškolní děti

I letos nás všechny čekala indiánská noc s lovením bizona, střelbou z luku a zkouškou odvahy při hledání pokladu.

8. 6. 2016  Vítáme nové děti v Mš

Jako každý rok, tak i letos, se na adaptačním dni pro nové děti sešli všichni, kdo se chtěli seznámit s prostředím mateřské školy. Děti si s rodiči pohlédli prostory školy, ale mohli si společně vyzkoušet i práci v centrech aktivit.

 

 

8. 6. 2016 Olympiáda na Zastávce¨

A máme ZLATOOOOO...

 

7. 6. Pasování předškoláků - jarmark

 

1. 6. 2016 Barevný svět s drumbeny

Ve středu nám přálo počasí a tak jsme Den dětí oslavili netradičně za doprovodu drumbenů. A co to vlastně ten drumben je? Hudební nástroj, který má viceúčelové využití. Jako sedák, hračka, stavebnice, ....Už se těšíme, že si takové do naší školky určitě koupíme, protože se nám všem krásně muzicírovalo.

 

26. 5. 2016 Výlet na hrad Veveří

Na výlet jsme se všichni těšili. Vyzbrojeni novými barevnými kšiltovkami jsme se vydali do nitra středověku, kde jsme si vyzkoušeli rytířskou zbroj, žonglování a malbu. Odměnou nám bylo divadelní představení a na zpáteční cestě, plavba lodí do Veverské Bítýšky. Domů jsme dorazili všichni spokojeni a plni dojmů.

 

 13. 5. 2016 Děti hrají dětem

Děkujeme za pozvání na krásné představení

 

10. 5. 2016 - Rodinný den - Z pohádky do pohádky

Sluncem projasněné odpoledne našemu RODINNÉMU DNI opravdu přálo. Děti přivítaly své rodiče hudebním vystoupením. A co víc. Naši rodiče si pro své děti nachystali pohádku O VELIKÉ ŘEPĚ. Poté jsme se všichni těšili na putování do pohádek, kterých bylo celkem 9. Tak třeba s PATEM A MATEM jsme si vyzkoušeli svou zručnost při zatloukání hřebíků, zdobili jsme šaty VÍLE AMÁLCE, ochutnávali s OTESÁNKEM různé potraviny a poznávali je. Naše paní kuchařky nachystaly dobré a zdravé pomazánky a ani rodiče se nenechali zahanbit a přinesli k zakousnutí mnoho dobrot. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na opékání buřtíků.

Děkujeme všem rodičům za krásné odpoledne.

 Už máme MOKRÉ VYSVĚDČENÍ - Plaváčci 2016

 

 

Těšíme se do školy - poslední hodina ESS - Rybičky

 

 

13. 4. 2016  S Tetinami na zelenou

Dopravní situace, první pomoc, veselý příběh o vlkovi, to vše nám přivezly do MŠ TETINY. Hodně jsme se naučili a taky i zasmáli, děkujeme.

 

4. 4. 2016 První pomoc, školení pedagogů

 

29. 3. 2016 ZAYFERUS, přehlídka dravců

Na fotbalovém hřišti jsme se tento den potkali i s dětmi z místní ZŠ. Přehlídka dravých ptáků, jejich schopnost lovit, to vše jsme viděli na vlastní oči. A k tomu jsme dostali i základní informace o jejich životě a mohli si i zasoutěžit. Děkujeme společnosti Zayferus.

 

obecně prospěšná společnost na ochranu dravých ptáků.

23. 3. 2016 Dudácký koncert

Dudáci z Rosic doputovali až k nám do školky, z krajin jižních a dětem ukázali a zahráli na tento krásný nástroj, který má v každé zemi jinou podobu i jiný zvuk. A že jsme si to užili všichni i s bubnováním, uvidíte na fotografiích.

 

8. 3. 2016 Kouzelník Katonas

Blíží se jaro a jako vždy nás v tuto dobou navštívil kouzelník. Děti se už těšily, že si společně s ním začarují. Podařilo se.


17. 2. 2016 Včelí medvídci zpívají

Letos jsme 'zpívajíci' medvídky pozvali  k nám do Říčan, aby nás pobavili a připravili nás na přicházející jaro, které už pomalu ťuká na vrátka.

 

16. 2. 2016 ESS po  předškolní děti, 1. hodina

Už třetím rokem pomáháme předškolním dětem s přípravou na vstup do 1. třídy. Cílem těchto skupin je v průběhu 10 lekcí rozvíjet u dětí sociální zrání, rozvoj schopností potřebných k úspěšnému zvládnutí čtení, psaní a počítání a také rozvoj myšlení, řeči a soustředění. V letošním roce jsme museli otevřít dvě skupiny po 8 dětech.

 

3. 2. 2016 ÚDIF - úžasné divadlo fyziky

Myslíme, že název tohoto projektu vypovídá o všem. Děti se seznámily s fyzikálními zákony prostřednictvím pokusů a hravou formou se dozvěděly např. něco o hustotě různých tekutin. A už se těšíme, že k nám studenti opět přijedou a ukáží nám další pokusy, které si budeme moci vyzkoušet i s p. učitelkami v centru Zvídálek.

 

1. 2. 2016 MASOPUSTNÍ REJ S DIVADLEM KAČA A KAČA

Masopustní tradice jsme si připomněli s divadlem Kača a Kača. Naučili jsme se masoupustní píseň, sebrali jsme pár jitrnic hladovému kocourovi, zažili i pořádnou koulovačku. Samozřejmě jsme nezapomněli na masky a jako mávnutím proutku zde byli hrdinové z pohádek a dobrodružných příběhů. Děkujeme všem, kdo dětem nachystali masku pro toto krásné dopoledne.


20. 1. 2016 HOLA, ŠKOLA VOLÁ...

Všichni předškoláci z MŠ POTŮČEK už se těšili, že potkají své kamarády ve škole. P. učitelka Kokojanová děti seznámila s prostředím třídy a s činnostmi, které je ve školním životě budou čekat. Děti si zazpívaly, společně zahrály hru a taky počítaly a lovily písmenka z rybníku. Všem se nám ve škole moc líbilo a už se těšíme na září.

 

17. 12. 2015 KAMARÁDI V ŘÍČANECH

Vánoční představení u nás v Říčanech zahráli naši milí Kamarádi a navodili nám vánoční atmosféru a připomněli tradice Vánoc. Děkujeme a všem přejeme klidné svátky.

 

14. 12. 2015 BROUČCI - DIVADLO RADOST

V pondělí jsme navštívili divadlo Radost v Brně a shlédli naše oblíbené představení - Broučci.

 

11. 12. 2015 SKŘÍTEK A (NE)OBYČEJNÉ VĚCI

V centru enviromentální výchovy LIPKA jsme se společně s předškolními dětmi zúčastnili výukového programu 'Skřítek a (ne)obyčejné věci'. Děti musely pomoci vysvobodit skřítka ze zakletí tím, že hledaly klíče k odemknutí hliněného, kamenného, slámového a dřevěného království. Při tom se naučily s těmito materiály pracovat, zjistily k čemu se v běžném životě dají používat a pak společně vysvobodily skřítka ze zakletí.

 

8. 12. 2015 PUTOVÁNÍ ZA MIKULÁŠEM

S divadlem Kača a Kača jsme společně s příběhem o sv. Mikuláši doputovali až k samotné nadílce. Ti, kdo měli obavy z čerta, už se nemuseli bát. Mikuláš s andělem v knize hříchů našli dopisy jednotlivých tříd, ve kterých převažovala sdělení vesměs pozitivního rázu. Tedy všichni jsme se z malých prohřešků vykoupili koledou nebo básničkou. Tak ...my se čerta nebojíme.-).

 

3. 11. 2015 USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

Každý rok se všichni těšíme na tuto nádhernou akci, kdy děti na naší školní zahradě uspí broučky. Společné odpoledne s rodinnými příslušníky je plné her a zpěvu. Nejúžasnější okamžik nastane, když se setmí a děti si mohou projít naši zahradu se svými světýlky, které si ve školce vyrobily. Cestu do školky lemovaly nádherné výtvory v podobě dýní. Všem, kdo připravili občerstvení, moc děkujeme a potkáme se na naší zahradě až na jarním odemykání.

 

21. 10 . 2015 HUDBA PRO RADOST

Interaktivní představení plné hudby a pohybu nám přivezl do MŠ Mgr. Břetislav Vojkůvka, sólista brněnského divadla. Ostaně, jako vždy se děti bavily a taky si připomněly známé melodie z pohádek.

 

15. 10. 2015 ČAROVÁNÍ S JABLÍČKOVOU VÍLOU

Čarovat k nám ve čtvrtek přišla Jablíčková víla, které její snažením málem překazila zlá čarodějnice Červína. Naštěstí děti pomohly víle, aby na jabloních vyrostla krásná jablíčka a jako ve správné pohádce, vše dobře dopadlo.

 

10. 10. 2015  DRAKIÁDA

Asi si dokážete představit, jak je těžké naplánovat dva měsíce dopředu drakiádu tak, aby vyšlo počasí. Aby bylo ještě pěkně, aby nepršelo, aby nebyla už moc zima a hlavně, aby foukal správný vítr. My jsme naplánovali a věřili... A letos konečně i foukalo! Kolem čtvrté hodiny se na Šibeničním kopci nad Říčany vznášelo spousta draků. Sice jsme u toho  trošku prokřehli, ale zahřáli jsme se u ohně a teplého čaje. Myslím si, že se drakiáda vydařila i díky všem dobrotám, které jste přinesli - díky za ně!

 

6. 10. DO OBORY ZA ZVÍŘÁTKY

Naši předškoláčci se vypravili do obory v Kohoutovicích, kde na nás čekaly lektorky ze školského zařízení Lipka a také smutné selátko divokého prasete jménem Markazín. Rozdělili jsme se do dvou skupin a vydali se na cestu oborou s cílem vypátrat Markazínovu maminku. Děti si zopakovaly zásady správného chování v lese, seznámily se a mohly pozorovat vysokou (daňky, muflony a jelena), naučily se rozeznat pobytová znamení a jakou úlohu má v přírodě strakapoud. Zahrály si honičku na téma 'potravní řetězec'. Na konci obory děti potkaly spoustu prasátek a konečně našly selátku jeho maminku, takže vše dobře dopadlo.

 

18. 9. 2015  DOPRAVNÍ VÝCHOVA A PREVENCE

V pátek do naší MŠ zavítal dopravní policista a děti byly v pozoru. Bylo vidět, že mají respekt k policistům. Policicista děti seznámil se správným vybavením jízdního kola, naučil děti nemluvit s cizími lidmi, nebrat si nic od nich a hlavně rychle utíkat...  Potom děti vzaly kola a odrážedla a vydaly se do silničního provozu...

 

16. 9. 2015  JAK ŠEL KOZLÍK DO SVĚTA

Ve středu k nám opět zavítalo divadlo Kozlík s příběhem malého kozlíka, který šel do světa.

 

14. 9. 2015 HIPOTERAPIE

Hipoterapie fyzioterapeutická metoda využívající jako pomůcku speciálně připraveného koně, konkrétně pohyb jeho hřbetu v kroku. Tento pohyb je střídavý, rytmicky a cyklicky se opakuje. Nabízí multisenzorickou aferentní stimulaci, která přímo ovlivní motorické chování klienta aktivací všech úrovní CNS. Výsledkem je facilitace reparačních procesů na úrovni neurofyziologické a psychomotorické. Variabilita využití poloh při respektování posturálních schopností klienta ovlivní posturu, hrubou i jemnou motoriku. Sekundárně je možné využít hřbet koně k polohování.Obor hiporehabilitace. zdroj WIKIPEDIE.


Naše předškolní děti se už nemohly dočkat hodin hipoterapie v Domašově. Pohyb v přírodě a na hřbetě koně přispívá k všestranému zdraví našich předškoláků.

 

 

 


Školní rok 2014/2015

16. 6. 2015

Adaptační program pro nově přijaté děti

Každý rok se těšime na nové děti a proto pro ně připravujeme adaptační program, kde se děti seznámí s prostředím mateřské školy, s p.učitelkami a vyzkouší si pracovat v centrech aktivit. Tento rok nás ve třídě provázely p. uč. Musilová a Řezaninová. Na shledanou v září.

 

 

Dentální prevence

26. 5. 2015

V úterý nás navštívila zubní asistentka z místního zdravotního střediska. Děti se, dle demonstračních obrázků a přiběhu o nemocném zoubku, dozvěděly jak správně a proč pečovat o své zoubky. To vše si vyzkoušely přímo na místě - s novými zubními kartáčky se učily správnou techniku čištění zubů. Děkujeme za osvětu a těšíme se na další setkání u nás.

 

 

 

20. 5. 2015

Bezpečný pes

Tento výukový program seznámil děti s reakcemi na psy, s bezpečným chováním k nim.

 

18. 5. 2015

Babiččina zahrádka

Předškolní děti navštívily výukový program v centru enviromentální výchovy v Brně na Rozmarýnku. Seznámily se s různými druhy zeleniny, procvičily si svoje smysly - čich, chuť, hmat. Pozorovaly živočichy kolem kompostu, zasadily si svoje semínko, vyrobily si 'voňavý sáček' z různých bylinek, které se používají v kuchyni.

 

12. 5. 2015

Rodinný den v Mš

...tentokrát 'rodinný den se Včelími medvídky' nás přivítal na naší nové, krásné zahradě. Připomněli jsme si tak svátek maminek a společně s rodinnými příslušníky děti zažily odpoledne plné překvapení a her. Děkujeme všem, kteří připravili chutné občerstvení.

 

24. 4. 2015

Oregonská metoda

 

22. 4. 2015

Divadlo Kozlík

Ve středu nás navštívilo naše oblíbené loutkové divadlo Kozlík s příběhem o velké lásce, které musely dopomoci i některé nadpřirozené bytosti - např. vodník.

 

 

8. 4. 2015

Když zahraje harfa, pila, vozembouch

Hudebníci z Vysočiny k nám zavítali už podruhé. Děti se seznámily s různými hudebními nástroji a jejich názvy. Celým programem nás provázely známé klasické (i lidové) melodie světových skladatelů. Určitě se zase uvidíme příští rok.

 

 

30. 3. 2015

Kamarádi

Děkujeme škole, že nás pozvala na představení KAMARÁDŮ v místním KD. Už jsme se moc těšili. Navštívili jsme Křemílka a Vochomůrku, dozvěděli se o historii velikonočních svátků a společně si s KAMARÁDY zazpívali i zahráli.

 

 

12. 3. 2015

Včelí medvídci

Ve čtvrtek nás čekalo představení v kině Panorama v Rosicích. Na jevišti nás přivítali Včelí medvídci, provázeli nás čtvero ročním obdobím a společně s nimi jsme poznávali různé broučky a zazpívali si, nám všem známé písně. Představení bylo veselé a naladilo nás na přicházející jarní období. Děkujeme.

3. 3. 2015

Kouzelník Katonas

V úterý nás ve školce navštívil, se svými kouzly, kouzelník Katonas. Tak jako každý rok, všichni jsme se na jeho představení těšili. Kouzla, čáry a triky si mohly děti vyzkoušet i se samotným mistrem na jevišti. Představení bylo vtipné a všechny děti dostaly, jako dárek, balonek v podobě psíka.

 

17. 2. 2015

1. lekce ESS pro předškolní děti

Tak jako každý rok i letos jsme zahájili společně s rodiči 1. lekci edukativně stimulační skupinu pro předškolní děti. Cílem těchto skupin je v průběhu 10 lekcí rozvíjet u dětí sociální zrání, rozvoj schopností potřebných k úspěšném zvládnutí čtení, psaní a počítání a také rozvoj myšlení, řeči a soustředění.

Na spolupráci se letos těší p. učitelky Pospíšilová a Musilová.

 

14. 2. 2015

Karneval s Kukem a Cukem

Je to již říčanskou tradicí, že v době ostatků se scházíme s dětmi v sále kulturního domu ke karnevalovému reji. Letos nám s karnevalem velmi pomáhali Říčanští ochotníci (velmi ochotní), kteří se postarali o program, občerstvení i zázemí karnevalu. V sále jsme mohli potkat piráty, Karkulky, víly z ledového království, princezny, čarodějnice, rytíře, zvířátka i další krásné masky, taky jsme se mohli pořádně vydovádět. Ať už s Kukem a Cukem nebo při diskotéce  s Vojtou a Davidem. Myslím, že si to děti pořádně užily a už teď přemýšlejí, za co půjdou příští rok. Moc děkujeme všem sponzorům za sladkosti pro děti!

 

2. 2. 2015

Ferda Mravenec ve vodní říši

V pondělí se předškolní děti zúčastnily programu v centru enviromentální výchovy Rozmarýnek. A co je čekalo? Putování s Ferdou Mravencem, kde se děti seznámily s životem u vody a ve vodě. Poznávaly vodní živočichy, zahrály si na malé chrostíky a také si s sebou jednoho domů dovezly. Jako vždy jsou tyto výukové programy pro děti připravovány formou her a osobních prožitků. Takže se opět těšíme na jarní setkání.

 

22. 1. 2015

Projekt Technické školky

Cílem projektu je hravou formou, přiměřenou věkovým možnostem dětí, podporovat a rozvíjet jejich TECHNICKÉ  MYŠLENÍ, TVOŘIVOST, MANUÁLNÍ ZRUČNOST A VERBÁLNÍ SCHOPNOSTI. Děti v centru DÍLNA mají možnost během dne vyrábět různé výrobky ze dřeva. Mají k dispozici opravdové nářadí (kladivo, hřebíky, vruty, smirkový papír, svěrák, šroubováky, pilku - s pomocí učitelky a dokonce i vrtačku). Do kroužku Šikulové jsme pozvali i místního truhláře pana Pavla Pospíšila, který dětem pomohl vyrobit letadla. Děkujeme a těšíme se na další nápady.

 

15. 1. 2015

Předškoláci na návštěvě ve škole

Ve tvrtek 15. 1. předškoláci navštívili Základní školu v Říčanech. Zde se zúčastnili jedné vyučovací hodiny, kterou pro ně přapravila paní učitelka společně s prvňáčky. Děti slyšely při poslechu pohádky, jak už umí jejich kamarádi číst. Připomenuly si 50. narozeniny Večerníčka a jeho pohádky i postavičky z těchto pohádek. Na závěr se všichni společně naučily písničku Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Večerníček. Po návštěvě základní školy se už jistě všichni předškoláci těší k zápisu i do školy.

 

19. 1. 2015

Divadlo Paravánek z Brna

V pondělí k nám zavítalo divadlo Paravánek z Brna. Děti se seznámily formou pohádek a písniček s různými druhy loutek (bramborová, maňásek, marioneta, javajka...). Jak je vidět na fotografiích, na předtavení se podílely i naše děti a bylo u nás veselo. Všem se nám představení velice líbilo a těšíme se na další setkání.

 

17. 12. 2014

Kamarádi v Říčanech

Konečně po roce jsme se setkali, v prostorách KD Říčany, s KAMARÁDY, kteří nám přivezli do Říčan představení o zimě, Vánocích. Veselé, interaktivní představení, kterého byly součástí i děti, se nám všem líbilo a nakonec nás navštívila i PANÍ ZIMA, které jsme společně zazpívali píseň ' Už padá sníh'.Těšíme se na další setkání a krásné svátky i vám, KAMARÁDI.

 

4. 12. 2014

Putování s Mikulášem

S příběhem o sv. Mikuláši, který odměnil děti, jsme i my doputovali až k nadílce. A že to byl zážitek... Podívejte se do fotogalerie.

 

20. 11. 2014

Zpívánková víla

Divadlo Stonožka z Rosic k nám do MŠ zavítalo poprvé s příběhem 'Zpívánková víla'. Děti se s radostí zapojily během představení zpěvem, pohybem, rytmizací. Děkujeme za krásnou veselou hodinku plnou her a písní.

 

5. 11. 2014

Divadlo Kozlík - O Luciáškovi

V tento den nás ve školce navštívilo divadlo Kozlík a děti shlédly veselou pohádkou s nádhernými dřevěnými loutkami. Velkým zážitkem pro ně bylo samotné loutky vidět zblízka.

 

4. 11. 2014

Uspávání broučků a výstava dýní

Tak jako každý rok, tak i nyní nás čekalo setkání na naší školní zahradě. Letos tak trochu ve slavnostnějším prostředí. Naše zahrada se mění v rámci plánovaného projektu a za to jsme všichni rádi. Podařilo se nám uspat broučky ukolébavkou, postavili jsme, společně s rodiči, pro ně bezpečné domečky a úkryty a všichni jsme si užívali naši novu zahradu, kterou vyzdobily i doma vyrobené dýně. A po tom všem nám vyhládlo a jako vždy se o občerstvení postaraly naše kuchařky a šikovné maminky. Děkujeme všem a příští rok se opět těšíme.

 

31. 10. 2014

Technické muzeum Brno

V rámci Zvídálka a projektu Technické školky jsme se s předškolními dětmi vydali do Technického muzea do Brna. Průvodce nás provedl několika expozicemi. V Salonu mechanické hudby jsme se seznámili s mechanickými hracími strojky - flašinetem, orchestrionem, znělkostrojem. Poté jsme zavítali do Uličky řemesel. Tam jsme si nakoupili v místním koloniálu, navštívili jsme holiče, kováře a hlavně hospodu. Ta zaujala děti nejvíce. No a nakonec jsme si pohráli v Technické herně s různými technickými a fyzikálními hrami, zkusili jsme i některé pokusy. Prostě paráda!

19. 10. 2014

Drakiáda

V neděli 19. 10. 2014 měli na 'Šibeničním kopci' sraz všichni draci. A že se jich tam sešlo - malí, velcí, veselí, hrůzostrašní, létající i špatně létající. Těch tam bylo bohužel asi nejvíce. Vítr si totiž v ten den objednali i na jiné drakiády, a tak k nám dorazil až s velkým zpožděním. My jsme si mezitím opekli brambory, snědli a vypili všechny dobroty a svezli se i na čtyřkolce. A na ten správný vítr si počkáme jindy...

22. 10. 2014

'O Šípkové Růžence'

Naše první návštěva v ' opravdovém ' divadle Bolka Polívky v Brně se opravdu vydařila. Shlédli jsme představení herců p. Přeučila a p. Hruškové, které se líbilo a děti se zapojovaly i svými výstupy na jevišti. Děkujeme za hezký zážitek a jistě se do Brna opět  rádi podíváme.

 

 

15. 10. 2014

'Človíček a jeho noví kamarádi'

Opět po roce jsme přivítali v naší školce ekologický program neziskového sdružení Lidé Země. Děti se, intenzivní prožitkovou formou, seznámily se zákonitostmi přírody, podzimním příběhem o kamrádech, kteří chrání přírodu a učí nás vnímat ji všemi smysly.

 

8. 10. 2014

Hudební radovánky, Mgr.Břetislav Vojkůvka

Už tradičně, jako každý rok, nás navštívil pan Vojkůvka se svým hudením představením, které bylo sestaveno z rytmických skladeb světových i českých skladatelů. Program byl doprovázen obrázky, průvodním slovem a hádankami a jako vždy, děti byly zapojeny aktivně do děje nejen pohybem. Veselou atmosféru vystoupení vyjadřují samotné fotografie.

 

 

2. 10. 2014

Hipoterapie, předškoláci

Konečně se na nás usmálo sluníčko a my mohli navštívit koníky v Domašově, Mery a Máju a p. Petru Crhovou, která hodiny pro naše předškolní děti vede. Děti se seznámily se základními pravidly bezpečnosti pobytu u koní a také se dozvěděly něco o jejich historii a  péči. Poté už probíhla 'procházka v sedle'. Tento den se nám podařilo navštívit  ještě papouška a malá štěňátka. Že se nám vše moooc líbilo, je vidět na fotografiiích, už se těšíme na další čtvrtek.

 

 

29. 9. 2014

Do obory za zvířátky

Společně s předškolními dětmi a malým kamarádem z obory, Markazínem, jsme hledali jeho rodiče - prasátka. Čekala nás cesta lesem plná dobrodružství, kde jsme se seznámili s obyvateli lesa - strakapoudem, kterému jsme pomáhali nakrmit jeho mláďátka a odměnou nám byly křížaly. Poté jsme si zahráli na lišky, bažanty a červíky a na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak funguje potravní řetězec v přírodě a co se stane, když je narušen. A konečně jsme došli do cíle a našli  'rodiče' a kamarády malého Markazína - divoká prasátka.

 

 

5. 9. 2014

Tento den nás navštívilo Divadlo ŠIKULKA se třemi adaptačními pohádkamai pro děti . Chlubilka, Jak se prasátka naučila chovat, O lakomé Adélce.

 

 

Školní rok 2013/2014

Říčanští hasiči u nás ve školce

20. 6. 2014

Na tento den se těšili nejen chlapci, ale i děvčata. Říčanští hasiči k nám přijeli a ukázali dětem dvě hasičská auta a jejich vybavení. Děti se dozvěděly jak důležitá je úloha hasičů a kde všude nám mohou pomoci. Sami si vyzkoušely stříkat hadicí a hasičskou výstroj.Děkujeme za krásné a naučné dopoledne.

 

 

Dopravní výchova a prevence

18. 6. 2014

Tento den nás navštívili dopravní policisté a děti si zopakovaly  jak se bezpečně pohybovat na silnici, mohly vidět zásahové vozidlo, vyzkoušely si i dýchnout do alkoholtestru a potom vzaly svá kola a koloběžky a dle pokynů policisty se učily pohybovat bezpečně a podle  pravidel silničního provozu. Tento den se nám všem líbil a těšíme se na další setkání.

 

 

 

Čáry, máry, ententýky, poletíme do Afriky...

11. 6. 2014

Letos poprvé nás navštívil cestovatel David Švejnoha, který s sebou přivezl zážitky z Afriky - tanečnici, která nás naučila tanec černých námořníků, hada, africké masky, které si děti mohly i sami vyrobit. Zhlédlli jsme na plátně i příběh afrických dětí z města a vesnice a  některé děti si mohly  samy vyzkoušet, jak Afričanky nosí děti v šátku na zádech a jak nosí i různá břemena na hlavě, např. vodu.

 

 

Indiánská noc v Mš pro předškoláky

6. 6. 2014

Tak jako každý rok i letos vyvrcholil 'indiánský týden' přespáním předškolních dětí v Mš. Na malé indiány čekaly  úkoly - lovení bizona, rozdělání ohně, hledání pokladu. Při setkání se starou indiánskou šamankou (která nám nechtěla sdělit, kde najdeme poklad) nejeden