Pro rodiče

Kroužky ve školním roce 2017/2018 a placené nadstardantní aktivity pro děti

PONDĚLÍ:    Tanečky 15.15 hod. - 16.00 hod.

ÚTERÝ:         Angličtina 15.15 hod. - 16.00 hod.

STŘEDA:      Keramika 14.15 hod. - 15.15 hod.

15.30 hod. - 16.30 hod.

ČTVRTEK:     Keramika 14.15 hod. - 15.15 hod.

ČTVRTEK:     Kroužek pro kluky 15.15 hod. - 16.00 hod.

• Předškolní děti budou jezdit se Zvídálkem na výukové programy.
  • Od ledna budou předškolní děti jezdit do Kohoutovic na plavání.
  • Od února začínají edukativně stimulační skupiny.

Co si přinést do mateřské školy

• dětské povlečení  na polštář a peřinku (rozměr přikrývky 90x130, polštář min. 50x40)
  • pyžamo
  • přezůvky s pevnou patou
  • oblečení do třídy (tepláky či kalhoty na gumu, sukýnku či zástěrku na zapínání vpředu, tričko)
  • oblečení a obutí na pobyt venku ( které se může umazat), pláštěnka, holínky (když prší)
  • hrníček na celodenní pitný režim
  • náhradní věci na převlečení  budou v pytlíku (kalhotky či slipy, ponožky, tričko, tepláky)
  • dětské omyvatelné  prostírání

Ve třídě pracujeme s různými barvami, tušemi, modelovací hmotou, lepidlem …, proto dávejte dětem takové oblečení, aby se mohly umazat. Ven chodíme téměř za každého počasí, aby se děti mohly proběhnout a otužovaly se.

EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍ SKUPINY

Cílem těchto skupin je v průběhu 10 lekcí rozvíjet u dětí sociální zrání, rozvoj schopností potřebných k úspěšnému zvládnutí čtení, psaní a počítání a také rozvoj myšlení, řeči a soustředění.

Budeme hravou formou rozvíjet schopnosti a dovednosti důležité pro zvládnutí nároků 1. ročníku na základní škole. Do skupinky bude zařazeno 8 – 10 dětí. S dítětem je vždy přítomen jeden z rodičů, který je seznámen s cílem a významem prováděné činnosti.

Tím se můžete i Vy podílet na tom, že školní začátek Vašeho dítěte bude radostný a úspěšný. Program je vhodný především pro děti, u kterých lze předpokládat potíže již v první fázi školní výuky.

Skupinky budou probíhat i v letošním školním roce. Začínáme koncem ledna.

LOGOPEDIE

V měsíci září proběhne depistáž a následná logopedická diagnostika klinickou logopedkou Mgr. Dagmar Fialovou (se souhlasem rodičů) u všech předškolních dětí. Rodiče budou následně informováni o vyšetření a pokud bude potřeba, může dítě navštěvovat individuální logopedickou péči v mateřské škole, nebo bude rodičům navrženo v rámci poradenství jiné řešení.

• Individuální logopedická péče.

• Materiály pro práci doma.

• Poradenství pro rodiče.